Про підприємствоНовиниПереваги метануПластикові карткиКонтакти
 

Чому варто перевести машину на метан?!

Категория: Більше про нас  ⇒  

За прогнозами експертів ціни на бензин в новому році продовжать своє зростання. Порятунком від подорожчання палива для водіїв може стати дешевий метан. Ми з’ясували наскільки вигідно заправлятися цим газом, а також у що виллється переобладнання паливної системи автомобіля під роботу на метані.

Сьогодні в суперечках про альтернативні види автомобільного палива центральне місце займає метан. Саме його називають головним конкурентом бензину і дизеля. Метан вже завоював велику популярність в світі: громадський транспорт і спеціальна техніка США, Китаю, Італії і багатьох інших країн заправляється виключно цим екологічним паливом. В цьому році тенденцію переходу на метан підтримала і Росія — країна, яка володіє найбільшими запасами «блакитного палива» в світі.

 

Метан — це основний компонент природного газу, який використовується в якості палива в стислому (компримованому) вигляді,це, по суті, готове паливо, яке з родовища надходить прямо на заправні станції. Перед заправкою в бак автомобіля метан стискається в компресорі. Тому склад метану завжди однаковий, його неможливо послабити або зіпсувати.

Метан не дарма називають найперспективнішим паливом. І, мабуть, в першу чергу через його привабливої ​​ціни. Заправка машини обходиться в 2-3 рази дешевше, ніж бензином або дизелем.

У питанні екологічності метан також залишає позаду всіх своїх конкурентів. На сьогоднішній день природний газ — найбільш екологічно чисте паливо. Метан відповідає стандарту Євро 5, при його використанні обсяг шкідливих викидів скорочується в кілька разів. У порівнянні з бензином у відпрацьованих газах метанового двигуна міститься в 2-3 рази менше оксиду вуглецю, в 2 рази менше окису азоту, задимленість знижується в 9 разів. Головне — відсутні сполуки сірки і свинцю, які завдають найбільшої шкоди атмосфері і здоров’ю людини. Екологічність — одна з глобально важливих причин загальносвітового тренда переходу на метан.

Противники метану часто оперують аргументом про те, що газ нібито вибухонебезпечний. Що стосується метану, то це твердження досить легко спростувати, застосувавши знання шкільної програми. Для вибуху або займання необхідна суміш повітря і пального в певній пропорції. Метан легше повітря і не здатний утворити суміш — він просто випаровується. Завдяки цій властивості і високому порогу займання метан віднесений до найвищого — четвертого класу безпеки серед горючих речовин. Для порівняння, у бензину — третій клас, а у пропан-бутану — другий.

При всіх перевагах природного газу, вигода від його використання не викликає сумнівів. А забезпечити всіх бажаючих можливістю заправлятися метаном можна на розгалуженій мережі АГНКС ДП «УКРАВТОГАЗ». Отже, почати економити, використовуючи сучасне екологічне паливо, можна вже сьогодні.