Про підприємствоНовиниПереваги метануПластикові карткиКонтакти
 

Принцип роботи обладнання АГНКС

Категория: Більше про нас  ⇒  

Мережа метанових заправок ДП «УКРАВТОГАЗ» складається із 90  АГНКС, на жаль на сьогоднішній день 9 метанових заправок знаходяться на неконтрольованій Україні території, в зоні проведення АТО.

На АГНКС експлуатується обладнання 5-ти типів, різних виробників: України, Італії Німеччини та СРСР. Обладнання відрізняється між собою пропускною здатністю 500, 250 та 125 заправлення автомобілів на добу. Принцип роботи обладнання метанових заправок ДП «УКРАВТОГАЗ» різних виробників є практично однаковим.

 

Принцип роботи обладнання АГНКС

 

Газ, що надходить на АГНКС із зовнішніх мереж, спочатку потрапляє в первинний сепаратор, де проходить його очистка від води, вуглеводневого конденсату та механічних домішок.

Потім газ спрямовується в компресорне відділення, де відбувається його поетапне стиснення за допомогою компресорних установок. Компресорні установки, що встановлені на АГНКС ДП «УКРАВТОГАЗ», в залежності від типу обладнання, мають дві, три або чотири ступені стискання. Після кожної ступені газ додатково очищується в між ступеневих вологомасловідділювачах.

Газ стиснутий компресорними установками до тиску 25 МПа та при температурі 400 надходить в установку осушення газу,  основними елементами якої є два адсорбери, працюючі почергово (один знаходиться в режимі осушення газу, другий — у режимі регенерації адсорбенту). Тут газ осушується від парів та вологи за допомогою адсорбенту (цеоліт або селікагель) до вмісту вологи до 9 млг/куб. Потім  компримований,  очищений та осушений газ подається в акумулятори газу, де відбувається його накопичення та зберігання до відпущення споживачеві. В акумуляторах газу підтримується тиск на рівні 25 МПа. При досягненні  значення цього тиску автоматично зупиняються всі працюючі компресорні установки та припиняється заповнення акумуляторів газу, а при пониженні тиску до 20,5 МПа відбувається їх автоматичний пуск до поновлення запасів газу в акумуляторах.

З акумуляторів газу газ подається до газозаправної колонки, а потім через шланг високого тиску безпосередньо в автомобіль.