Про підприємствоНовиниПереваги метануПластикові карткиКонтакти
 

Транспорт на метані – екологічне майбутнє України

Категория: Новини підприємства  ⇒  

28 лютого 2019 року у форматі «круглого столу» пройшла робоча зустріч на тему «Транспорт на метані – екологічне майбутнє України». Метою зустрічі було обговорення ситуації, яка склалась сьогодні на ринку метанового транспорту в Україні.

Організатором цього заходу виступило дочірнє підприємство «УКРАВТОГАЗ» національної акціонерної компанії «Нафтогаз України».

На зустрічі також були присутні представники таких світових автовиробників метанового транспорту як Iveco, MAN, Scania, МАЗ та Seat.

Під час проведення заходу були обговорені питання:

—                     популяризації метану як екологічно чистого пального на державному рівні та органах місцевого самоврядування;

—                     необхідності модернізації та розширення існуючої мережі автозаправних газонаповнювальних компресорних станцій (АГНКС);

—                     створення на законодавчому рівні механізмів, що впроваджують стимулюючі фінансові та адміністративні заходи для розвитку ринку метанового транспорту;

—                     наявності пропозицій автовиробників для потенційних клієнтів транспортних засобів на CNG.

Як зазначив директор ДП «УКРАВТОГАЗ» Олександр Ватажишин: сьогодні необхідна послідовна та ефективна робота направлена на донесення до більшого кола споживачів інформації стосовно ефективності використання у своїй діяльності CNG транспорту, використання європейського досвіду у цьому питанні та конкретні заходи з боку держави із стимулювання використання підприємствами метанового транспорту.

Використання альтернативних та екологічних видів пального для автотранспорту давно є невід’ємною складовою транспортної стратегії багатьох країн світу. Зокрема використання природного газу – метану в стисненому вигляді (CNG) в якості моторного палива завоювало велику популярність в усьому світі.  Всі світові виробники автотранспорту мають в модельному ряді транспорт на метані. Спеціальна техніка та громадський транспорт Німеччини, Італії, Іспанії, Південної Кореї, Бразилії та багатьох інших країн заправляється виключно цим екологічним паливом.

Щоб зрозуміти, наскільки корисні для планети CNG автомобілі слід навести декілька цифр. Так, метан відповідає стандарту Євро 5, при його використанні обсяг шкідливих викидів скорочується в кілька разів. У порівнянні з бензином у відпрацьованих газах метанового двигуна міститься в 2-3 рази менше оксиду вуглецю, в 2 рази менше окису азоту, задимленість знижується в 9 разів. Головне – відсутні сполуки сірки і свинцю, які завдають найбільшої шкоди атмосфері і здоров’ю людини. За даними Каліфорнійської ради з повітряних ресурсів метан є одним з видів палива, які мінімально забруднюють навколишнє середовище.

Нажаль Україна в силу багатьох причин, в тому числі й політичного характеру, не поспішає підгримувати таку тенденцію.

Проведення заходів з популяризації CNG транспорту дасть можливість нашій країні вже за декілька років досягти суттєвих результатів щодо збільшення кількості транспорту на природному газі. Адже метан – найперспективніший і доступний вид моторного палива саме для України. Запаси природного газу України, відповідно геологічних досліджень, займають третє місце в Європі. Масове ж виробництво і використання метану може полегшити труднощі, пов’язані з нестабільними цінами і перервами в поставках пропан-бутану, бензину та дизельного палива, що в свою чергу, сьогодні є актуальним для України (пропорція імпортозалежності нафтопродуктів становить 80/20 відсотків, а природний газ –  30/70). Тобто в плані нарощування енергонезалежного потенціалу країни, це, вже вагомий аргумент. Тим більше, що сьогодні Україна вже має розвинену мережу газопроводів — 37,1 тис. км. та АГНКС (понад 300 станцій) і покриває всі населені пункти країни, що дозволяє без особливих труднощів розбудовувати сучасну та зручну для транспортних перевезень сітку заправних станцій.

За результатами проведеного заходу всіма учасниками було досягнуто домовленості щодо необхідності розробки спільної програми для популяризації метанового автотранспорту.