Телефони приймальні
(044) 291-28-05   (044) 291-28-11
 
 
Про підприємствоНовиниПереваги метануПластикові карткиКонтакти
 

Загальні принципи роботи з емітентами в Україні

«Емітент» — це компанія, аналогічна ДП «УКРАВТОГАЗ», яка має свій Операційний Центр, свої POS-термінали, свою мережу АЗС або АГНКС та яка працює зі своїми паливними смарт-картами. До речі, компанія ДП «УКРАВТОГАЗ» — емітент № 960 в єдиній мережі.

Якщо деякі емітенти мають аналогічне обладнання та програмне забезпечення, але у кожного є своя мережа АЗС, чи можна об’єднати ці мережі для спільної роботи? Відповідь однозначна: ТАК.

Для цього створено структуру, аналогічну банківській, з обміну інформацією між Операційними Центрами різних емітентів. Сполучними ланками цієї структури є Процесінгові Центри (ПЦ), вони накопичують інформацію за списками транзакцій Клієнтів та заблокованих карт, а потім обмінюються нею з ОЦ.

Емітенти укладають між собою угоди про спільне обслуговування Клієнтів та дозволяють своїм POS-терміналам приймати смарт-картки один одного.

Позитивним результатом цієї структури є наступне:

  • Єдина мережа АЗС для емітентів стрімко зростає, і чим більше емітентів включено у спільну роботу, тим більша мережа АЗС.
  • Введення в дію нової АЗС із встановленням на ній POS-терміналу автоматично включає її в єдину мережу АЗС.
  • Клієнти різних емітентів мають можливість обслуговуватися на АЗС без будь-яких обмежень практично по усій території України.
  • Взаєморозрахунки по обслуговуванню Клієнти продовжують вести тільки зі своїм емітентом, значно зменшується документообіг, виключається готівковий обіг грошей при поїздках по Україні для Клієнтів.

Присутні і недоліки:

  • Збільшується час проходження інформації від POS-терміналу до ОЦ Клієнта, що погіршує оперативність надання звітів для взаєморозрахунків між ОЦ та Клієнтом.
  • Збільшується ймовірність неповного проходження інформації до визначеного терміну через можливі збої у роботі обладнання та ліній зв’язку.
  • Збільшується трудомісткість накопичення, відслідковування та обробки інформації, яка надходить.