Телефони приймальні
(044) 291-28-05   (044) 291-28-11
 
 
Про підприємствоНовиниПереваги метануПластикові карткиКонтакти
 

Технічні моменти роботи програмного комплексу

Як працюють та взаємодіють термінали з Операційним Центром (ОЦ) та картами Клієнтів

Усі термінали ДП «УКРАВТОГАЗ» працюють в автономному режимі (OFF-line).

Інформація від ОЦ до терміналу та в зворотному напрямку не проходить миттєво, а поновлюється тільки після інкасації терміналу на ОЦ.

Планово термінали інкасуються на ОЦ двічі на добу: зранку з 0935 (після обробки банківської виписки) та ввечері, з 1700 (проміжна передача накопичених за день транзакцій).

Додатково оператор АГНКС має можливість віддалено проінкасувати термінал на прохання працівників ОЦ або Клієнта.

Якщо Ви очікуєте, що Ваша картка повинна бути розблокована, або бажаєте отримати зміну ліміту, то Ви маєте змогу звернутись до оператора АГНКС з проханням додатково проінкасувати термінал та поновити поточну інформацію або дочекатись планової інкасації терміналу.

Поповнення рахунку Клієнта

ОЦ ДП «УКРАВТОГАЗ» поповнює грошові рахунки Клієнтів за закритою банківською випискою наступного дня (якщо Ви сплатили гроші за системою «Клієнт-банк» сьогодні, то реально Ваші кошти потраплять на Ваш грошовий рахунок в ОЦ — наступного дня зранку до 1000).

Блокування/розблокування смарт-карт

В системі «Петрол Плюс» є два види блокування смарт-карт:

  1. Жорстке блокування смарт-карт. Блокування згідно з листом Клієнта. Якщо у Клієнта виникла необхідність з будь-якої причини заблокувати свою смарт-картку, то він повідомляє про це листом ОЦ ДП «УКРАВТОГАЗ». Розблокувати таку смарт-картку можливо тільки за листом Клієнта-володаря. Жорстке блокування смарт-картки виводить її зі списку робочих карток Клієнта. Автоматичне блокування/розблокування такої смарт-картки неможливе.
  2. Автоматичне блокування/розблокування смарт-карт. Це є блокування/розблокування картки Клієнта безпосередньо самим програмним комплексом ОЦ. Картки автоматично блокуються/розблоковуються системою в залежності від поточного балансу грошових коштів на рахунку Клієнта, з урахуванням Сигнального Порогу. Умови автоматичного блокування/розблокування смарт-картки визначаються договором між ДП «УКРАВТОГАЗ» та Клієнтом.

Сигнальний Поріг

На автоматичне блокування/розблокування карт Клієнта безпосередньо впливає Сигнальний Поріг (СП).

Сигнальний Поріг — це мінімальна сума коштів (нижня межа), при досягненні якої картки Клієнта автоматично блокуються/розблоковуються.

Величина Сигнального Порогу визначається договором між ДП «УКРАВТОГАЗ» та Клієнтом.

Сигнальний Поріг залежить від: поточної ціни на газ, кількості робочих смарт-карток Клієнта, добових лімітів споживання на робочих смарт-картках, середньодобового статистичного споживання Клієнтом газу за пластиковими картками.
Сигнальний Поріг не є константою та може бути скоригований в більшу або меншу сторону. В ДП «УКРАВТОГАЗ» запроваджено ефективну систему регулювання сигнальних порогів, яка забезпечує максимально комфортне використання коштів на картках шляхом мінімізації таких сигнальних порогів.

Ліміти на смарт-картах

Ліміти на картках установлюються клієнтами-власниками карток для того, щоб обмежити водіїв автомобілів за верхньою межею споживання палива та зменшити ризики розкрадання палива.

На кожній смарт-карті індивідуально встановлюється ліміт споживання палива.

Ліміти можуть бути двох видів: на добу та на місяць.

Ліміт — це є верхня границя об’єму палива, яке може бути проведено за смарт-карткою у розрізі доби або місяця.

На початку кожного добового періоду ліміт на карточці поновлюється до своєї верхньої межі.

Ліміти на смарт-картках можливо змінити віддалено (не потрібно приїжджати в ОЦ ДП «УКРАВТОГАЗ»). Для зміни розміру ліміту власнику картки необхідно надіслати (будь-яким шляхом) в ОЦ листа, вказати номер смарт-картки та величину нового ліміту. Віддалено можливо змінити розмір існуючого ліміту. Вид ліміту (на добу чи на місяць) віддалено змінити не можливо, для цього необхідно надіслати смарт-картку безпосередньо в ОЦ.

Необхідно пам’ятати, що сумарний розмір ліміту на картках впливає на величину СП для грошового рахунку Клієнта. (чим більші ліміти на робочих картках, тим більший в результаті СП у Клієнта.)


Двічі на добу або за вимогою працівників ОЦ через мобільний зв’язок відбувається обмін даними між POS-терміналом та Операційним Центром (ОЦ). Термінал надсилає в ОЦ пакет накопичених транзакцій, а натомість отримує пакет зі списком заблокованих смарт-карток.

Операційний Центр (ОЦ) ідентифікує кожен пакет, який приймається від POS-терміналів, а потім оброблює транзакції Клієнтів, яким було надано послуги. Після обробки та прийняття у базу даних транзакцій відбувається зміна поточного основного рахунку Клієнта.
Таким чином досягається точна фіксація кожної операції за смарт-карткою на будь-якому POS-терміналі мережі АГНКС компанії ДП «УКРАВТОГАЗ».

Багаторівнева та багаторазова схема перевірок, яку застосовано, робить неможливою підміну, викривлення або видалення як даних, так і самого обладнання.