Метанові заправки на сьогоднішній день вже не такі популярні, як було раніше, що обумовлено різноманітними економічними факторами. Але провівши лише поверхневий розрахунок, взявши за приклад авто з середнім об’ємом бензинового двигуна 2800см3 , витратами палива 12-13л/100км та середньою вартістю бензину 24 грн., маємо наступне:
12,5*24 грн. = 300 грн. на 100км пройденого шляху, що в свою чергу дорівнює 3 грн. витрат за один кілометр.
Провівши аналогічні розрахунки з використанням в якості моторного палива газу — метан, який в свою чергу реалізується через мережу АГНКС ДП «УКРАВТОГАЗ» отримуємо: 8,5м3*16,14 грн. = 137,19 грн.
де 8,5 – середня витрата палива (м3/100км)
16,14 – вартість палива в мережі газових заправок ДП «УКРАВТОГАЗ»
Виходячи з поверхневих вищенаведених розрахунків можемо зробити висновок, що використання стисненого природного газу в якості моторного палива фактично у два рази вигідніше ніж аналогічне бензинове пальне.
Тривалий час на ринку України метанові заправки були представлені лише розгалуженою мережею ДП «УКРАВТОГАЗ», але набувши популярності серед споживачів, почали з’являтися також і приватні метанові заправки. Слід зазначити, що існує принципова різниця в якості стисненого природного газу, що реалізується мережею АГНКС ДП «УКРАВТОГАЗ» та іншими представниками, що займаються реалізацією стисненого газу як моторного палива.
Процес компримування (стиснення) природного газу являє собою складний технологічний процес, який включає в себе комплекс обладнання, необхідного для очищення, компримування, осушення, акумулювання, редукування і заправлення стисненого газу в автомобілі, що в свою чергу вимагає великих зусиль та матеріальних вкладень. Тільки суворо дотримуючись всієї ланки технологічного процесу можливо отримати якісне, яке с свою чергу відповідає усім чинним документам та нормам, моторне паливо.