Про підприємствоНовиниПереваги метануПластикові карткиКонтакти
 

Переваги метану

У більшості професійних водіїв та власників авто слово «газ» асоціюється з пропан-бутаном, але існує ще один вид газового палива — природний газ, чи простіше — метан, він же стиснений природний газ (СПГ). Пропан-бутан, або скраплений вуглеводневий газ (далі СВГ) — це звичайно, прийнятне паливо для автомобілів, але СПГ, з погляду на вміст відпрацьованих газів двигуна при його використанні, є екологічно найбезпечнішим моторним паливом, яке сьогодні існує на ринку.

Основні переваги СПГ

Економія. Газове паливо майже вдвічі дешевше бензину. Особливо це відчутно при більших пробігах автомобіля. Витрати на паливо в цілому можуть знижуватися на 40-50%.

Ціна 1 км. пробігу Mercedes Sprinter на різних видах палива, грн. з урахуванням цін на 01.07.2019

Вид палива Бензин Дизель Пропан Метан
Витрати на 100 км./літ.

14

12

17

14

Ціна 1 літра грн.

29

27

14

14

Ціна 1 км. пробігу грн.

4,06

3,24

2,38

1,96

Антидетонаційна стійкість. Октановое число зріджених нафтових углеводородных газів — 103-105, що практично виключає детонацію. Це властивість газу особливо актуально для двигунів з високим ступенем стиску, споживаючих дорогий, високооктановий бензин;

Відсутність каталізаторів руйнування металів. Газ не містить шкідливих домішок (свинець, сірка), які на хімічному рівні руйнують деталі камери згоряння, каталітичний нейтралізатор і лямбда зонд;

Дифузія. Газ легко змішується з повітрям і рівномірно наповнює циліндри однорідною гомогенною сумішшю. Газова суміш згоряє повністю, не створюючи нагару на поршнях, клапанах і свічах запалювання;

Стабільність агрегатного стану. Газ надходить у двигун авто в газоподібній фазі, не змиває масляну плівку зі стінок циліндрів і не розріджує масло в картері;

Швидкість горіння суміші. Газ горить повільніше бензину, знижуючи навантаження на циліндропоршневу групу, двигун працює «м’якше» і тихіше.

Екологія. Зміст шкідливих речовин у вихлопних газах знижується в автомобілях з карбюраторним двигуном — на 69%, з дизельним двигуном — на 53%.

Безпека. Штатна система живлення піддається мінімальним переробкам, зберігаючи 100% потужність .

У сумі ці фактори забезпечують подвійну (і більше) економію експлуатаційних витрат, подовжують термін служби двигуна на 30-40%, масла й свіч — у два рази, і в наслідку значно знижують ремонтні витрати. До того ж газ, всупереч широко розповсюдженій омані, не небезпечніше бензину й абсолютно нешкідливий для навколишнього середовища. Більше того, оптимізація робочого процесу двигуна, що працює на газі (підвищення ступеня стиску двигуна до 10-11; установка сучасної системи запалювання зі зміненими, оптимізованими під газове паливо характеристиками на максимальних й змінних оборотах двигуна) дозволяє забезпечити максимальну потужність двигуна при збереженні економічності й екологічних параметрів на високому сучасному рівні.

Країни з малорозвиненою та неконкурентною автомобільною промисловістю (як правило, це країни, що розвиваються) поповнюють свій парк автомобілів, що працюють на СПГ за рахунок їх переобладнання в процесі експлуатації. На долю цих країн припадає близько 5 млн. машин на СПГ. Розвинені країни хоча поки що програють за чисельністю автомобілів на СПГ, налагодили їх заводське виробництво. BMW, Volvo, Daimler, Iveco, MAN, Opel, Peugeot, Renault, Citroen, Sсania, Fiat, Volkswagen, Ford, Honda,Toyota, КамАЗ — всі вони вже сьогодні пропонують автомобілі з газобалонним обладнанням встановленим у заводських умовах ще на етапі випуску самих авто, а одним з найкрупнішим у світі виробників дизельних двигунів, американська компанія Cummins, налагодив виробництво двигунів на СПГ.
Зауважимо, що російські, американські, німецькі, італійські колеги не просто розробили автомобілі, що працюють на СПГ, але й поставили їх на серійне виробництво та активно просувають на ринки збуту, у тому числі й на український. При цьому західні компанії не просять а ні в уряду, ні у постачальників газу ніякої допомоги, адже новий продукт сам по собі є конкурентоспроможним і користується популярністю у споживачів завдяки зменшенню експлуатаційних витрат на їх транспортні засоби.

Основною затратною частиною при переході з бензину на СПГ для власника автомобіля є встановлення газобалонного обладнання на автомобіль, але ці витрати, безпосередньо, окупаються в процесі експлуатації такого обладнання.